ДРУГИЙ МІЖНАРОДНИЙ ОРГАННИЙ ФЕСТИВАЛЬ « MUSICA VIVA ORGANUM » (« ЖИВА МУЗИКА ОРГАНУ »)

Дата, час, місце

  • Неділя | 04/08/2019
  • 17:00
  • вулиця Соборна, 137, Рівне, Зал камерної та органної музики
  • 43-01-50, 067-363-29-00

Другий Міжнародний фестиваль MUSICA VIVA ORGANUM – ще одна мистецька подія сакрального значення. Це – знайомство із творцями та виконавцями органної музики різних епох, країн та континентів. До Рівного приїдуть музиканти зі США, Хорватії, Чехії та України. Другий Міжнародний Фестиваль Рівненської обласної філармонії «ЖИВА МУЗИКА ОРГАНУ – 2019» стане великим і неповторним святом духовності та культурного порозуміння між людьми, – святом короля музичних інструментів ОРГАНА.

Пори року А. ВІВАЛЬДІ та органні твори Й. С. БАХА в програмі “Генії бароко”

Олена МАЦЕЛЮХ – орган

Оксана ГАРГАЙ – скрипка

Ольга КУЦ – живопис

Богдан КОТЮК – коментар і 12 сонетів Вівальді

Органні цикли Й. С. Баха прозвучать в інтерпретації директора Другого Рівненського Міжнародного Фестивалю органного мистецтва органістки Олени Мацелюх. До неї зі своєю віртуозною скрипкою у 4-ох концертах «Le quattro stagioni» («Чотири пори року») долучиться скрипаль-віртуоз Оксана Гаргай.

Цей перший в історії музики програмний твір прозвучить у супроводі 12 сонетів Антоніо Вівальді, що вводять у настрій музики дванадцяти місяців року. Сонети перед кожною із 12-ти частин циклу концертів «Le quattro stagioni» у власному авторизованому перекладі з італійської мови виголосить композитор і музикознавець Богдан Котюк.

Транскрипцію оркестрового циклу Антоніо Вівальді для скрипки та органу і 12 сонетів автора «Чотирьох пір року» доповнить живопис у реальному часі художниці Ольги Куц, яка програмність феєричної музики Вівальді втілить у фарбах і мінливих образах на папері.

 Програма

 Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)           Fantasia & fugue g-moll, BWV 542

Choral, BWV 639

Ich ruf’ zu Dir, Herr Jesu Christ

(“Взиваю до Тебе, Господи”)

Toccata & fugue d-moll, BWV 565

Antonio Lucio Vivaldi (1678 – 1741)             4 concerti «Le quattro stagioni»

«Чотири пори року»