“VIVA LA MUSICA”

Дата, час, місце

 • 31/10/2019
 • 19:00
 • вулиця Соборна, 137, Рівне, Зал камерної та органної музики
 • 43-01-50, 067-363-29-00

За участі Заслуженої артистки України Ірини Криворученко та симфонічного оркестру філармонії. Диригент Юрій Скрипник.

Ірина Криворученко (меццо-сопрано) співачка з великим творчим та сценічним досвідом. Володіє мецо-сопрано повного діапазону, глибокого, насиченого звучання, оксамитового тембру. Навчаючись в Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової, Ірина Криворученко отримала запрошення на посаду солістки Одеськогомуніципального театру вокальної та хорової музики. У 1995 році у складі колективу муніципальноготеатру здобула I премію на конкурсі вокальних та хорових колективів м. Варна (Болгарія). Протягом 1994 – 1996 років здійснювала гастрольні тури в Польщі, Росії, Болгарії.

У 2002 році брала участь у проекті П. Товстухи “Всі симфонії Л. Бетховена”, виконала соло мецо-сопрано з симфонії № 9.

У 2003 році І. Криворученко отримує запрошення до Рівненської обласної філармонії на посаду солістки-вокалістки. Цього ж року вона презентує концертну програму з нагоди ювілею Одеської державної консерваторії ім. А.В. Нежданової за участю лауреата міжнародних конкурсів, соліста Одеського театру опери та балету О. Репчинського.

Створила ряд програм для голосу у супроводі органу: Вокальна музика бароко” (2003 рік)Від бароко до класицизму” (2004 рік)Старовинна музика італійських композиторів” (2005 рік).

2006 рік ознаменувався прем’єрою кантати Б. Бріттена Rejoice in the Lamb для органу, хору і солістів, в якій виконала соло для мецо-сопрано. Відбулась прем’єра програми Класік-дует, складена з кращих зразків класичних популярних дуетів.

Ще дві премєрні програми Від класики до джазу” та “Ренесенс почуттів” (2007 рік) – результат постійного творчого пошуку співачки в опрацюванні різних музичних жанрів.

У 2008 році І. Криворученко стала Лауреатом Міжнародного конкурсу “Мистецтво XXI століття” (сольний академічний спів, IV премія, Київ-Ворзель). У цьому ж році підготувала концертну програму “Перлини світової класики”.

У 2011 році у співпраці з камерним ансамблем “Концертіно” створює музично-літературну програму Благослови мене, любове”.

З метою популяризації музичної спадщини видатних композиторів-класиків співачка започаткувала музичні проекти Класичний променад” (2012 рік) та “Музичний променад” (2013 рік), більшість творів яких виконувалися на Рівненщині вперше.

У професійному доробку артистки кращі зразки зарубіжної та вітчизняної вокальної музики: арії та сцени з опер Дж. Верді, Дж. Россіні, К. Сен-Санса; романси П. Чайковського, С. Рахманінова, М. Лисенка, О. Білаша, М. Жербіна, Ф. Надененка, українські народні пісні.

За багаторічну творчу діяльність та вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури, філармонійного мистецтва на Рівненщині та з нагоди 70-річчя від дня заснування Рівненської обласної філармонії Ірина Криворученко нагороджена Почесною грамотою Рівненської обласної ради (2010 рік).

У листопаді 2013 року за значний внесок у розвиток національного музичного мистецтва, плідну творчу діяльність Ірині Криворученко була присуджена обласна мистецька премія ім. Германа Жуковського.

В 2015 році артистка отримала почесне звання «Заслужений артист України».

Програма концерту:

 1. Й.С. Бах. Бранденбурзький концерт № 5. Allegro.
 2. Й.С. Бах. «Saget, saget» з «Пасхальної ораторії».
 3. В.А. Моцарт. Арія Керубіно «Voi che sapete» з опери «Весілля Фігаро».
 4. В.А. Моцарт. Дивертисмент D-dur. Allegro. Andante. Presto.
 5. А. Понк’єллі. Романс «Voce di donna» з опери «Джоконда».
 6. Дж. Верді. Пісня Азучени з опери «Трубадур».
 7. К. Сен-Санс. Інтродукція. Вихід кланів з опери «Генріх VIII».
 8. К. Сен-Санс. Речитатив та арія Даліли «Amour! Viens aider ma faiblesse!» з опери «Самсон і Даліла».
 9. Ґ. Доніцетті. Речитатив та арія Леонори «Oh, mio Fernando!» з опери «Фаворитка».
 10. Г. Холст. Brook Green Suite.
 11. Ч. Біксіо. «Parlami d’amore, Mariu».
 12. Р. Леонкавалло. «Mattinata».