Сьогодні День пам’яті захисників України

29 серпня в Україні День пам’яті захисників — пам’ятний день тих, хто загинув, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей пам’ятний день встановлений указом президента Володимира Зеленського від 24 серпня 2019 року. Датою вшанування пам’яті захисників України обране 29 серпня, тому що цього дня у 2014 році в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

Символом цього дня є квітка соняшника, тому що у серпні 2014 року багато захисників України загинули на полях із цією рослиною.

Загиблі під Іловайськом
В кінці серпня 2014 року українські сили опинились в оточенні з низки причин, головною з яких було вторгнення регулярних російських військ, що призвело до значної переваги агресора як за чисельністю особового складу, так і за кількістю військової техніки.

За даними Національного військово-історичного музею, протягом цих днів загинули 368 українських військових, 18 досі вважаються зниклими безвісти.

29 серпня 2014 року поблизу Іловайська (Донецька обл.) російські військовослужбовці розстріляли з важкого озброєння колони українських військових, разом із трьома полоненими російськими десантниками, які виходили з оточеного міста так званим «зеленим коридором».

З усіх загиблих українських бійців 254 людини були вбиті безпосередньо під час виходу з оточення по «зеленому коридору».

Comments are closed.