Ірина Криворученко

(меццо-сопрано) - заслужена артистка України

Співачка з великим творчим та сценічним досвідом. Володіє меццо-сопрано повного діапазону, глибокого, насиченого звучання, оксамитового тембру.

Навчаючись в Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової, Ірина Криворученко отримала запрошення на посаду солістки Одеськогомуніципального театру вокальної та хорової музики. У 1995 році у складі колективу муніципальноготеатру здобула I премію на конкурсі вокальних та хорових колективів м. Варна (Болгарія). Протягом 1994 – 1996 років здійснювала гастрольні тури в Польщі, Росії, Болгарії.

У 2002 році брала участь у проекті П. Товстухи “Всі симфонії Л. Бетховена”, виконала соло мецо-сопрано з симфонії № 9.

У 2003 році І. Криворученко отримує запрошення до Рівненської обласної філармонії на посаду солістки-вокалістки. Цього ж року вона презентує концертну програму з нагоди ювілею Одеської державної консерваторії ім. А.В. Нежданової за участю лауреата міжнародних конкурсів, соліста Одеського театру опери та балету О. Репчинського.

Створила ряд програм для голосу у супроводі органу: Вокальна музика бароко” (2003 рік)Від бароко до класицизму” (2004 рік)Старовинна музика італійських композиторів” (2005 рік).

2006 рік ознаменувався прем’єрою кантати Б. Бріттена Rejoice in the Lamb для органу, хору і солістів, в якій виконала соло для мецо-сопрано. Відбулась прем’єра програми Класік-дует, складена з кращих зразків класичних популярних дуетів.

Ще дві премєрні програми Від класики до джазу” та “Ренесенс почуттів” (2007 рік) – результат постійного творчого пошуку співачки в опрацюванні різних музичних жанрів.

У 2008 році І. Криворученко стала Лауреатом Міжнародного конкурсу “Мистецтво XXI століття” (сольний академічний спів, IV премія, Київ-Ворзель). У цьому ж році підготувала концертну програму “Перлини світової класики”.

У 2011 році у співпраці з камерним ансамблем “Концертіно” створює музично-літературну програму Благослови мене, любове”.

З метою популяризації музичної спадщини видатних композиторів-класиків співачка започаткувала музичні проекти Класичний променад” (2012 рік) та “Музичний променад” (2013 рік), більшість творів яких виконувалися на Рівненщині вперше.

У професійному доробку артистки кращі зразки зарубіжної та вітчизняної вокальної музики: арії та сцени з опер Дж. Верді, Дж. Россіні, К. Сен-Санса; романси П. Чайковського, С. Рахманінова, М. Лисенка, О. Білаша, М. Жербіна, Ф. Надененка, українські народні пісні.

За багаторічну творчу діяльність та вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури, філармонійного мистецтва на Рівненщині та з нагоди 70-річчя від дня заснування Рівненської обласної філармонії Ірина Криворученко нагороджена Почесною грамотою Рівненської обласної ради (2010 рік).

У листопаді 2013 року за значний внесок у розвиток національного музичного мистецтва, плідну творчу діяльність Ірині Криворученко була присуджена обласна мистецька премія ім. Германа Жуковського.

В 2015 році артистка отримала почесне звання «Заслужений артист України».